Відкривай нові таланти

Назад

10 порад тим, хто починає будувати кар'єру в молодості

Новина
29.08.2018, 10:30
2306
Зараз дуже популярно починати кар’єру ледь не зі школи — молодь стала більш цілеспрямованою, їй хочеться здобути усе й одразу, встигнути усюди і щоб обов’язково потрапити в список «Top-30 Under 30», щоб опісля бути повністю забезпеченими та незалежними, насолоджуватись життям та подорожувати.
Амбіції, які підігріваються сучасними тенденціями соціальних мереж, зрештою, не тільки мають право на існування, але й можуть бути реалізовані. Ось тільки потрібно розуміти, що ховаються за успішними історіями юних підприємців не розваги та круті фото, а численні спроби, наполегливість та вміння робити правильні висновки зі своїх та чужих помилок.
Якщо ж ви все таки наважились зазирнути за лаштунки успішних проектів, ступити на першу сходинку своєї кар’єрної драбини, то дозвольте дати вам кілька порад від дайджесту Melni.me.


1. НЕ ЦУРАЙТЕСЬ БУДЬ-ЯКОЇ РОБОТИ
Незалежно від того, прагнете ви заснувати власний проект, чи стати топ-менеджером у провідній фірмі, партнером юридичної фірми чи реалізувати свій потенціал у іншій сфері, — потрібно починати з виконання простих доручень, здобуття та відшліфовування базових навичок та вмінь, поступово підвищуючи навантаження та складність. Хорошими керівниками стають не ті, хто закінчив коледж управління компаніями.

Кар’єрні шляхи кращих директорів завжди були звивисті і складні. Зрештою, Мадонна торгувала пончиками, Гвен Стефані мила підлогу в кафетерії, а Наталя Водянова торгувала фруктами на базарі.

2. НЕ ЗВАЖАЙТЕ НА ОТОЧУЮЧИХ
Ваша кар’єра — ваша особиста справа. Як і те, будете ви успішні чи провалитесь вперше або вдесяте — ваш особистий шлях і ваша відповідальність за помилки, ваш досвід та синці теж ваші. Звісно, нам нікуди не дітись від порад батьків та, збагачених власним життєвим досвідом, родичів, порад другої половинки чи друзів. Залишаються й тенденції, які диктує нам суспільство, чи ті ж соціальні медіа. Але рішення завжди за вами.

3. ШУКАЙТЕ ІНШУ РОБОТУ, ПОКИ ПРАЦЮЄТЕ
Часто міняти роботу в перші роки розвитку кар’єри — цілком нормально. Важливо зафіксувати момент, коли прийшов час змін, зрозуміти, чому обрана професія чи компанія вам не підходить і рухатись вперед.

Починайте шукати роботу або засновувати власний стартап, поки ви працюєте на старій роботі — створіть шлях відступу. Вам буде незручно й складно, зона комфорту буде диктувати: «Я ще не готовий». Просто пам’ятайте, що ріст і комфорт ніколи не йдуть пліч-о-пліч.

4. НЕ ЗАБУ(И)ВАЙТЕ ПРО (НА) НАВЧАННЯ
Йдеться не тільки про продовження освіти у вищому навчальному закладі, але й профільні курси, тренінги та семінари. Вони можуть стосуватись вашої сьогоднішньої роботи чи тієї, яку ви бажаєте отримати в майбутньому, якщо ви, скажімо, плануєте кардинально зміни професійну галузь, навчальні курси можуть бути пов’язані із вашим хобі або зовсім віддаленими від всього, що ви до цього робили — це може бути не тільки практичний досвід, а й розвиток soft skills — вони зараз особливо цінні на ринку праці.

5. ЗДОРОВ’Я В ПРІОРИТЕТІ
Вибирайте щастя і задоволення від того, що ви робите, а не високу зарплату, і тоді вам буде простіше справлятися зі стресом. Жодні гроші не варті того, щоб страждати від болю в спині, зіпсувати зір чи заліковувати психічні розлади. Будьте зажди пріоритетом для себе.



Як отримати все можливе від своєї роботи?

1. НЕ БІЙТЕСЯ ПРОСИТИ ДОПОМОГИ
Прохання про допомогу — не прояв слабкості, а бажання розібратись у ситуації, намір рости та вдосконалюватись. Ініціативність та вміння брати на себе відповідальність за прийняті рішення — безперечно важливі якості, проте знайдіть найкращий момент, коли ви можете проявити їх, маючи достатньо кваліфікації, на початку ж роботи — вміння взаємодіяти, гнучкість та лояльність будуть більш корисними.

2. НЕ ПРИЙМАЙТЕ КРИТИКУ НА СВІЙ РАХУНОК
Насамперед, навчіться розрізняти критику, яка стосується вас особисто (на неї не зважайте, тому що підлаштовуватись під чиїсь стандарти — не ваш обов’язок), та критику, що покликана покращити ваші вміння, як спеціаліста. Зважайте на поради, які дає ваш керівник — по-перше, це прояв зацікавленості в тому, що ви робите, а по-друге, бажання вам допомогти вирости, стати частиною команди. Саме цього варто шукати в перші роки своєї кар’єри.

3. НЕ ВАРТО ПЕРЕОЦІНЮВАТИ СЕБЕ
Неважливо, яка у вас посада, та як добре ви справляєтесь з поставленими перед вами завданнями. Тримайте свій розум відкритим і гнучким. Професіонал повинен бути готовий до будь-яких доручень, навіть якщо вони належать до тих, що не входять до його сфери діяльності, зрозуміло, в рамках розумного.

4. ЗНАЙТЕ МІРУ В РОБОТІ ТА ВІДПОЧИНКУ
Приходити заздалегідь і залишатись допізна — ми робимо цю помилку на першій роботі, і часто не виносимо корисного досвіду, влаштовуючись на третю, а то й четверту, посаду. Коли потрапляєте на роботу мрії, є спокуса показати, наскільки для вас це важливо, проводячи на роботі якомога більше часу. Але ця стратегія може мати й неприємні наслідки: ви цілком можете перегоріти. Навряд чи вам це потрібно.

5. ЗАДАВАЙТЕ ЗАПИТАННЯ, СПІЛКУЙТЕСЯ
Стати частиною сформованого колективу, розібратись в людях: з ким варто дружити, а від кого краще триматись подалі, завжди не просто. Між двома полюсами: триматись від усіх подальше, мовчки виконуючи свою роботу і стати другом усіх і кожного, краще розташуватись десь по екватору. Задавайте запитання, просіть про допомогу, придивіться до людей, спостерігайте за стосунками у колективі та між колегами й начальником, беріть участь у спілкуванні в чаті. Це допоможе налагодити зв’язки з командою, але й знайти баланс між особистим життям та роботою.
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати коментарі

Дивіться також