Назад
20 ефективних правил для творчих особистостей
Новина
28.07.2017, 11:16
5032
У творчості немає найсуворіших правил, яких неминуче потрібно дотримуватися. Проте існують правила, отримані з досвіду, які допоможуть вам творити ефективніше і розвивати в собі сильну творчу особистість. Читайте далі!
1. Невдачі - це ніщо
Коли у вас щось не виходить, це зовсім не означає, що ви - невдаха. Провал - це всього лише те, що періодично трапляється. Вам потрібно вчитися на своїх помилках, а не здаватися під їх натиском. Творчі люди часто приймають свої невдачі близько до серця тоді, коли їм не слід цього робити. Помилки - це всього лише частина навчання, зростання, життя. Покажіть мені людину, яка не знала невдач, і я покажу вам людину, яка так ніколи нічого й не зробила. А ви такою людиною бути не хочете. Не дозволяйте невдачам стати вашим другим «я».
2. Виходьте за рамки інструкцій
Одна з характеристик по-справжньому продуктивної творчої особистості - здатність виходити за рамки і розсовувати кордони. Зробіть так, щоб творчість давалося вам легко і розважала вас. Ви виконуєте роботу в два рази швидше і з помітно більшою легкістю, ніж які-небудь Вася чи Антон, так чому б вам не піти ще далі? Якщо ви можете вдосконалити ідею і зробити все краще, то займіться цим. Це не тільки подарує вам насолоду від роботи і додаткові можливості для творчості, а й дозволить іншим людям оцінити ваші зусилля. А якщо вони цього не зроблять, то що ви втратите? Да нічого! По суті, ви дізналися більше про творчість, ніж дізналися б, працюючи в рамках необхідного робочого мінімуму.
3. Пробуйте нове
Варто нам знайти підходяще втілення для своєї ідеї, як ми тут же починаємо шукати способи поліпшити його. Але що, якщо б ми мислили по-справжньому творчо? Відпустіть на волю свою уяву і спробуйте те, що ви ніколи досі не пробували. Це ж відноситься і до вашого особистого життя. Якщо ви вилізете зі своєї затишної нори і вийдете в світ, ваша творчість потече в абсолютно новому для вас напрямку. Знайомтеся з новими стравами, іншими культурами, новими способами мислити і діяти. Візьміть участь в поетичному конкурсі, сходіть в музей з химерними скульптурами, пообідайте на терасі в центрі міста, просто спостерігаючи за людьми. Ви здивуєтеся, наскільки все це надихне вас.
4. Вчіть інших того, чого навчилися самі
Кращий спосіб зберегти інформацію в довгостроковій пам'яті - це навчити когось ще. Не трясіться над своїми одкровеннями та ідеями. Діліться здобиччю з іншими. Ви думаєте, що поділившись з кимось, ви самі залишитеся ні з чим. Але це не так. Чим більше ви віддаєте, тим більше маєте, тому починайте ділитися!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК РОЗВИНУТИ ТАЛАНТ?
5. Нехай робота стане грою
Якщо робота приносить вам задоволення, то це не робота, але чи так це? Якщо повсякденна рутина здається вам приємною відпусткою, то ви не згорите на роботі. Що б ви не робили - ви повинні цим насолоджуватися. Якщо ви не любите щось, то не займайтеся цим! Чи є щось, з чим вам треба швидше розправитися або просто витратити на це ваш час? Ви любите або ненавидите це? Вибір залежить від вас. Чим більше ви ненавидите свою роботу, тим менше творчою вона буде.
6. Відпочиньте
Незважаючи на те, як сильно ми насолоджуємося своєю роботою, нам, тим не менше, треба від неї періодично відпочивати. Візьміть відпустку. Присвятіть нічогонеробленню вихідні. Навіть під час повсякденної роботи виходьте з-за робочого столу, щоб пообідати і зануритися в реальний світ. Ваш мозок - не машина. Йому постійно потрібні перерви, щоб зарядити батарейки і знову відчути творчі імпульси. Якщо вам нудно або ви чимось не задоволені, відпочиньте кілька хвилин, щоб дізнатися, чи зможете відновити свою радість до життя.
7. Працюйте, навіть коли не працюють інші
Коли ви бачите, як інші люди нічого не роблять, у вас виникає спокуса зайнятися тим же самим. Зрештою, якщо їм це сходить з рук, то чому мені не повинно зійти? Що ж, не повинно. Не піддавайтеся цій спокусі. Це шкідливо не тільки для вашого настрою і продуктивності, це ще й висушує ваш мозок. Робіть по максимуму і насолоджуйтеся роботою. Чим більше досвіду ви отримуєте - особливо, коли інші сачкують, - тим краще ви будете себе почувати. А крім цього, люди, на яких ви працюєте, оцінять вашу самовіддану працю.
8. Завжди що-небудь винаходьте
Будучи творчою особистістю, ви бачите звичні речі в іншому світлі. Вам потрібно зробити так, щоб творчість у вашому житті була безперервною. Не треба думати, що, йдучи з роботи, ви даєте творчості відпочинок. Нехай кожен аспект вашого життя буде творчим. Насолоджуйтеся цим вдома: робіть творче прибирання, підходьте творчо до відносин, придумуйте творчі подарунки. Не думайте, що ви творите тільки на роботі. Якщо на роботі ви пишете, у вільний час займіться живописом. Якщо ви малюєте - почніть шити. Якщо ви шиєте - станьте декоратором. Ідея прийде до вас. Щоб бути по-справжньому творчою людиною, вам треба вийти за межі своєї зони комфорту і знайти нові способи самовираження.
9. Знайдіть натхнення
Вам здається, що ви втратили натхнення. Ви звинувачуєте в цьому свою компанію або, можливо, споживача? Але вони не винні! Це ви відповідаєте за власне натхнення. Робіть все що можна, щоб підтримувати його. Від відпусток і подорожей до прогулянки по коридорах пам'яті і написання віршів - ви знаєте, чим можна вас надихнути. Можливо, стимулом для вас є гроші, або хороша їжа, або вільний час. Поставте перед собою цілі і визначте стимули для їх досягнення. Тільки вам вирішувати, буде у вас натхнення, чи ні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИНИКАЄ НАТХНЕННЯ?
10. Полюбіть те, що ви робите, або не робіть цього зовсім
Це простий принцип, але саме про нього ми постійно забуваємо. Ми освоїли творчу професію, тому що нам це подобається. Ми не стали бізнесменами або залізничними інженерами, або пілотами. Ні, ми вибрали творчу роботу, оскільки любимо творити. Не дозволяйте цьому залишитися на стороні. Якщо ви раптом зрозуміли, що ненавидите те, чим займаєтеся, це відіб'ється на вашій роботі. Будь-хто помітить, що ви прикидаєтесь. Не важливо - потрібно вам міняти щось у роботі чи взагалі змінити роботу, - це залежить тільки від вас. Але чим би ви не займалися - любіть цю справу, або забудьте про неї.
11. Читання - джерело натхнення
Щоб розширити своє творче мислення, потрібно читати. Читайте газети, журнали, блоги, книги і будь-яку іншу літературу. Чим більше ви читаєте, тим більше ви знаєте. І це вже буде впливати на ваш творчий розвиток. Читайте те, що подобається. Ви можете перечитати всі книги улюбленого письменника, а якщо вам подобається купувати дурні жіночі журнали, то читайте їх. Головне - отримувати задоволення від процесу, цілком проникати в текст і регулярно займатися читанням.
12. Дії - головний поводир до успіху
Щоб чогось навчитися, не потрібно чогось чекати. Просто робіть те, що подобається. Нехай навіть це буде погано виходити. В процесі роботи ви навчитеся всьому, чого треба, і з'ясуйте свої інтереси. Якщо людина любить подорожувати, вона зрозуміє це тільки після декількох поїздок. Сидячи вдома, вона ніколи не дізнається, що любить екскурсії, поїздки та подорожі.
13. Календар - надійний помічник
Заведіть календар. Тобто розділіть всі ваші творчі завдання і плани на дрібні справи, розпишіть їх час виконання по датах і кожен день відзначайте, скільки справ ви виконали сьогодні. Перетворіть це в забавну гру. Повірте, дуже стимулює думка про те, що ввечері у вас буде можливість обвести в кружечок виконане завдання. І займатися творчістю ви тоді будете частіше.
14. Відмовтеся від непотрібного
Часом ми часто витрачаємо час на непотрібні марні справи, які не приносять ні каплі радості. Постарайтеся відкинути все непотрібне і звільнити таким чином час для творчості. Краще витратьте трохи більше грошей, ніж власних сил, на непотрібні справи. І тоді ви зможете займатися творчістю з насолодою ще більше і частіше.
15. Давайте ідеям дозрівати
Очевидно, що в наше божевільне століття всі завжди поспішають. Замовникам терміново потрібні рекламні макети, статті, замальовки, плани ... Але якщо у вас є хоч трохи часу, щоб подумати, скористайтеся ним. Дуже часто творчим задумам потрібно «дозріти». Тоді вони будуть ще кращими, ще оригінальнішими. З цієї ж причини прагніть «вибити» собі більш-менш реальні терміни на виконання завдання. Якщо у вас є кілька днів (або хоча б ніч, після якої ви повинні приступити до реалізації), постарайтеся розслабитися. Немає способів краще «освіжити мозок», ніж прогулятися, виспатися або прийняти розслаблюючу ванну.
16. Ранок - креативу
Найпродуктивніший час - перші кілька годин після пробудження (принаймні, у жайворонків). Скористайтеся цим годинником, щоб попрацювати над найважливішими завданнями. Подолайте свою ледачу натуру, яка хоче «розгойдатися», почавши з якихось незначних завдань або дрібних переробок (редагування). Це марна трата творчих сил. Свіжий погляд «працює» недовго, а швидко накопичена втома не дозволить вам створити нічого нового і оригінального. Тому найкращий час присвятіть роботі, що вимагає максимальної віддачі сил. Якщо ви сова і з ранку «ні живі ні мертві», плануйте творчу працю на максимально плідний для вас час доби. Очевидно, що це буде після обіду.
17. Підготуйтеся до творчих криз
Творчий криза - важка пора для кожного креативщика, проте до нього можна підготуватися. Як?
Начерки і намітки. У періоди творчої наснаги так багато різних ідей, що людина не встигає їх реалізовувати. В такому випадку дуже корисно записувати всі корисні думки. У період творчої кризи ними можна скористатися, відкривши папку або блокнот, заведений для цих цілей.
План «Б». Творчу роботу неймовірно важко планувати. Тому завжди складайте «план Б» - на той випадок, якщо думка зупиниться. Тоді ви просто зможете зайнятися іншими справами (нехай навіть недовго), не кидаючись від заняття до заняття, не переймаючись думками: що б мені такого корисного зробити?
Змиритися і розслабитися. Потрібно навчитися миритися з творчими кризами. Перш за все, тому, що зайва напруга нічого вам не дасть - нічого не зміниться від того, що ви будете метати степлером в стіну, гризти ручку або називати себе бездарем. По-друге, ви втрачаєте час, який можна було б витратити на вирішення інших завдань, наприклад, організаційних. Коли ще випаде можливість і з'явиться час, щоб систематизувати контакти або навести порядок в папках і документах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДОЛАЄМО ТВОРЧУ КРИЗУ
18. Пишіть не про те, що знаєте, а про те, що подобається
Письменник завжди задається питанням, про що йому варто писати. Зазвичай йому кажуть: «Пиши про те, що добре знаєш». В результаті часто виходять жахливі історії, в яких не відбувається нічого цікавого. Тому найкраща порада - не писати, про що знаєш, а писати, про що хочеш. Напишіть таку історію, яка подобається особисто Вам. Ми займаємося творчістю, оскільки нам це до душі. Кращий спосіб вирішити, чим зайнятися - це подумати про те, чого б Вам хотілося досягти, але це ще не зроблено, і тому зробіть це. Створюйте картини, на які Ви самі хотіли б дивитися, музику, яку хотіли б слухати, пишіть книги, які хотіли б прочитати.
19. Сміття на вході - сміття на виході
Ваше завдання - збирати кращі ідеї. Кращий спосіб для цього - читати. Читати, читати, читати, читати, читати. Газети, прогноз погоди, дорожні знаки, особи незнайомців. Чим більше Ви читаєте, тим ширше вибір того, що вплине на Вас. Виберіть письменника, який Вам дійсно подобається. Знайдіть всі його твори. Крадіть ідеї і зберігайте їх на майбутнє. Носіть всюди записну книжку. Пишіть в книгах. Виривайте сторінки з журналів і створюйте з них колажі в своєму скрапбуці. Крадіть, як художник.
20. Робити = Знати
Ви вже готові. Починайте робити. Це природно. Є одна особливість, яка властива насамперед освіченим людям. Вона називається «синдром самозванця». Згідно з медичним описом, це «психологічний феномен, при якому людина не здатна адекватно приймати власні успіхи». Він відчуває себе обманщиком, який все робить навмання, а насправді навіть не розуміє, чим займається.
1. Невдачі - це ніщо
Коли у вас щось не виходить, це зовсім не означає, що ви - невдаха. Провал - це всього лише те, що періодично трапляється. Вам потрібно вчитися на своїх помилках, а не здаватися під їх натиском. Творчі люди часто приймають свої невдачі близько до серця тоді, коли їм не слід цього робити. Помилки - це всього лише частина навчання, зростання, життя. Покажіть мені людину, яка не знала невдач, і я покажу вам людину, яка так ніколи нічого й не зробила. А ви такою людиною бути не хочете. Не дозволяйте невдачам стати вашим другим «я».
2. Виходьте за рамки інструкцій
Одна з характеристик по-справжньому продуктивної творчої особистості - здатність виходити за рамки і розсовувати кордони. Зробіть так, щоб творчість давалося вам легко і розважала вас. Ви виконуєте роботу в два рази швидше і з помітно більшою легкістю, ніж які-небудь Вася чи Антон, так чому б вам не піти ще далі? Якщо ви можете вдосконалити ідею і зробити все краще, то займіться цим. Це не тільки подарує вам насолоду від роботи і додаткові можливості для творчості, а й дозволить іншим людям оцінити ваші зусилля. А якщо вони цього не зроблять, то що ви втратите? Да нічого! По суті, ви дізналися більше про творчість, ніж дізналися б, працюючи в рамках необхідного робочого мінімуму.
3. Пробуйте нове
Варто нам знайти підходяще втілення для своєї ідеї, як ми тут же починаємо шукати способи поліпшити його. Але що, якщо б ми мислили по-справжньому творчо? Відпустіть на волю свою уяву і спробуйте те, що ви ніколи досі не пробували. Це ж відноситься і до вашого особистого життя. Якщо ви вилізете зі своєї затишної нори і вийдете в світ, ваша творчість потече в абсолютно новому для вас напрямку. Знайомтеся з новими стравами, іншими культурами, новими способами мислити і діяти. Візьміть участь в поетичному конкурсі, сходіть в музей з химерними скульптурами, пообідайте на терасі в центрі міста, просто спостерігаючи за людьми. Ви здивуєтеся, наскільки все це надихне вас.
4. Вчіть інших того, чого навчилися самі
Кращий спосіб зберегти інформацію в довгостроковій пам'яті - це навчити когось ще. Не трясіться над своїми одкровеннями та ідеями. Діліться здобиччю з іншими. Ви думаєте, що поділившись з кимось, ви самі залишитеся ні з чим. Але це не так. Чим більше ви віддаєте, тим більше маєте, тому починайте ділитися!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК РОЗВИНУТИ ТАЛАНТ?
5. Нехай робота стане грою
Якщо робота приносить вам задоволення, то це не робота, але чи так це? Якщо повсякденна рутина здається вам приємною відпусткою, то ви не згорите на роботі. Що б ви не робили - ви повинні цим насолоджуватися. Якщо ви не любите щось, то не займайтеся цим! Чи є щось, з чим вам треба швидше розправитися або просто витратити на це ваш час? Ви любите або ненавидите це? Вибір залежить від вас. Чим більше ви ненавидите свою роботу, тим менше творчою вона буде.
6. Відпочиньте
Незважаючи на те, як сильно ми насолоджуємося своєю роботою, нам, тим не менше, треба від неї періодично відпочивати. Візьміть відпустку. Присвятіть нічогонеробленню вихідні. Навіть під час повсякденної роботи виходьте з-за робочого столу, щоб пообідати і зануритися в реальний світ. Ваш мозок - не машина. Йому постійно потрібні перерви, щоб зарядити батарейки і знову відчути творчі імпульси. Якщо вам нудно або ви чимось не задоволені, відпочиньте кілька хвилин, щоб дізнатися, чи зможете відновити свою радість до життя.
7. Працюйте, навіть коли не працюють інші
Коли ви бачите, як інші люди нічого не роблять, у вас виникає спокуса зайнятися тим же самим. Зрештою, якщо їм це сходить з рук, то чому мені не повинно зійти? Що ж, не повинно. Не піддавайтеся цій спокусі. Це шкідливо не тільки для вашого настрою і продуктивності, це ще й висушує ваш мозок. Робіть по максимуму і насолоджуйтеся роботою. Чим більше досвіду ви отримуєте - особливо, коли інші сачкують, - тим краще ви будете себе почувати. А крім цього, люди, на яких ви працюєте, оцінять вашу самовіддану працю.
8. Завжди що-небудь винаходьте
Будучи творчою особистістю, ви бачите звичні речі в іншому світлі. Вам потрібно зробити так, щоб творчість у вашому житті була безперервною. Не треба думати, що, йдучи з роботи, ви даєте творчості відпочинок. Нехай кожен аспект вашого життя буде творчим. Насолоджуйтеся цим вдома: робіть творче прибирання, підходьте творчо до відносин, придумуйте творчі подарунки. Не думайте, що ви творите тільки на роботі. Якщо на роботі ви пишете, у вільний час займіться живописом. Якщо ви малюєте - почніть шити. Якщо ви шиєте - станьте декоратором. Ідея прийде до вас. Щоб бути по-справжньому творчою людиною, вам треба вийти за межі своєї зони комфорту і знайти нові способи самовираження.
9. Знайдіть натхнення
Вам здається, що ви втратили натхнення. Ви звинувачуєте в цьому свою компанію або, можливо, споживача? Але вони не винні! Це ви відповідаєте за власне натхнення. Робіть все що можна, щоб підтримувати його. Від відпусток і подорожей до прогулянки по коридорах пам'яті і написання віршів - ви знаєте, чим можна вас надихнути. Можливо, стимулом для вас є гроші, або хороша їжа, або вільний час. Поставте перед собою цілі і визначте стимули для їх досягнення. Тільки вам вирішувати, буде у вас натхнення, чи ні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИНИКАЄ НАТХНЕННЯ?
10. Полюбіть те, що ви робите, або не робіть цього зовсім
Це простий принцип, але саме про нього ми постійно забуваємо. Ми освоїли творчу професію, тому що нам це подобається. Ми не стали бізнесменами або залізничними інженерами, або пілотами. Ні, ми вибрали творчу роботу, оскільки любимо творити. Не дозволяйте цьому залишитися на стороні. Якщо ви раптом зрозуміли, що ненавидите те, чим займаєтеся, це відіб'ється на вашій роботі. Будь-хто помітить, що ви прикидаєтесь. Не важливо - потрібно вам міняти щось у роботі чи взагалі змінити роботу, - це залежить тільки від вас. Але чим би ви не займалися - любіть цю справу, або забудьте про неї.
11. Читання - джерело натхнення
Щоб розширити своє творче мислення, потрібно читати. Читайте газети, журнали, блоги, книги і будь-яку іншу літературу. Чим більше ви читаєте, тим більше ви знаєте. І це вже буде впливати на ваш творчий розвиток. Читайте те, що подобається. Ви можете перечитати всі книги улюбленого письменника, а якщо вам подобається купувати дурні жіночі журнали, то читайте їх. Головне - отримувати задоволення від процесу, цілком проникати в текст і регулярно займатися читанням.
12. Дії - головний поводир до успіху
Щоб чогось навчитися, не потрібно чогось чекати. Просто робіть те, що подобається. Нехай навіть це буде погано виходити. В процесі роботи ви навчитеся всьому, чого треба, і з'ясуйте свої інтереси. Якщо людина любить подорожувати, вона зрозуміє це тільки після декількох поїздок. Сидячи вдома, вона ніколи не дізнається, що любить екскурсії, поїздки та подорожі.
13. Календар - надійний помічник
Заведіть календар. Тобто розділіть всі ваші творчі завдання і плани на дрібні справи, розпишіть їх час виконання по датах і кожен день відзначайте, скільки справ ви виконали сьогодні. Перетворіть це в забавну гру. Повірте, дуже стимулює думка про те, що ввечері у вас буде можливість обвести в кружечок виконане завдання. І займатися творчістю ви тоді будете частіше.
14. Відмовтеся від непотрібного
Часом ми часто витрачаємо час на непотрібні марні справи, які не приносять ні каплі радості. Постарайтеся відкинути все непотрібне і звільнити таким чином час для творчості. Краще витратьте трохи більше грошей, ніж власних сил, на непотрібні справи. І тоді ви зможете займатися творчістю з насолодою ще більше і частіше.
15. Давайте ідеям дозрівати
Очевидно, що в наше божевільне століття всі завжди поспішають. Замовникам терміново потрібні рекламні макети, статті, замальовки, плани ... Але якщо у вас є хоч трохи часу, щоб подумати, скористайтеся ним. Дуже часто творчим задумам потрібно «дозріти». Тоді вони будуть ще кращими, ще оригінальнішими. З цієї ж причини прагніть «вибити» собі більш-менш реальні терміни на виконання завдання. Якщо у вас є кілька днів (або хоча б ніч, після якої ви повинні приступити до реалізації), постарайтеся розслабитися. Немає способів краще «освіжити мозок», ніж прогулятися, виспатися або прийняти розслаблюючу ванну.
16. Ранок - креативу
Найпродуктивніший час - перші кілька годин після пробудження (принаймні, у жайворонків). Скористайтеся цим годинником, щоб попрацювати над найважливішими завданнями. Подолайте свою ледачу натуру, яка хоче «розгойдатися», почавши з якихось незначних завдань або дрібних переробок (редагування). Це марна трата творчих сил. Свіжий погляд «працює» недовго, а швидко накопичена втома не дозволить вам створити нічого нового і оригінального. Тому найкращий час присвятіть роботі, що вимагає максимальної віддачі сил. Якщо ви сова і з ранку «ні живі ні мертві», плануйте творчу працю на максимально плідний для вас час доби. Очевидно, що це буде після обіду.
17. Підготуйтеся до творчих криз
Творчий криза - важка пора для кожного креативщика, проте до нього можна підготуватися. Як?
Начерки і намітки. У періоди творчої наснаги так багато різних ідей, що людина не встигає їх реалізовувати. В такому випадку дуже корисно записувати всі корисні думки. У період творчої кризи ними можна скористатися, відкривши папку або блокнот, заведений для цих цілей.
План «Б». Творчу роботу неймовірно важко планувати. Тому завжди складайте «план Б» - на той випадок, якщо думка зупиниться. Тоді ви просто зможете зайнятися іншими справами (нехай навіть недовго), не кидаючись від заняття до заняття, не переймаючись думками: що б мені такого корисного зробити?
Змиритися і розслабитися. Потрібно навчитися миритися з творчими кризами. Перш за все, тому, що зайва напруга нічого вам не дасть - нічого не зміниться від того, що ви будете метати степлером в стіну, гризти ручку або називати себе бездарем. По-друге, ви втрачаєте час, який можна було б витратити на вирішення інших завдань, наприклад, організаційних. Коли ще випаде можливість і з'явиться час, щоб систематизувати контакти або навести порядок в папках і документах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДОЛАЄМО ТВОРЧУ КРИЗУ
18. Пишіть не про те, що знаєте, а про те, що подобається
Письменник завжди задається питанням, про що йому варто писати. Зазвичай йому кажуть: «Пиши про те, що добре знаєш». В результаті часто виходять жахливі історії, в яких не відбувається нічого цікавого. Тому найкраща порада - не писати, про що знаєш, а писати, про що хочеш. Напишіть таку історію, яка подобається особисто Вам. Ми займаємося творчістю, оскільки нам це до душі. Кращий спосіб вирішити, чим зайнятися - це подумати про те, чого б Вам хотілося досягти, але це ще не зроблено, і тому зробіть це. Створюйте картини, на які Ви самі хотіли б дивитися, музику, яку хотіли б слухати, пишіть книги, які хотіли б прочитати.
19. Сміття на вході - сміття на виході
Ваше завдання - збирати кращі ідеї. Кращий спосіб для цього - читати. Читати, читати, читати, читати, читати. Газети, прогноз погоди, дорожні знаки, особи незнайомців. Чим більше Ви читаєте, тим ширше вибір того, що вплине на Вас. Виберіть письменника, який Вам дійсно подобається. Знайдіть всі його твори. Крадіть ідеї і зберігайте їх на майбутнє. Носіть всюди записну книжку. Пишіть в книгах. Виривайте сторінки з журналів і створюйте з них колажі в своєму скрапбуці. Крадіть, як художник.
20. Робити = Знати
Ви вже готові. Починайте робити. Це природно. Є одна особливість, яка властива насамперед освіченим людям. Вона називається «синдром самозванця». Згідно з медичним описом, це «психологічний феномен, при якому людина не здатна адекватно приймати власні успіхи». Він відчуває себе обманщиком, який все робить навмання, а насправді навіть не розуміє, чим займається.
Hand Made
|
Відео та Кіно
|
Вокал
|
Гумор
|
Дизайн
|
Літературна діяльність
|
Моделінг
|
Музичні інструменти
|
Образотворче мистецтво
|
Танці
|
Театр
|
Фотографія
Долучайтеся до нашого паблік-чату у Viber! Всі кастинги та новини в твоєму мобільному!
Коментарі: 0