Відкривай нові таланти

Назад

20 прийомів зі зйомок кіно, про які не здогадується звичайний глядач

Новина
29.09.2018, 08:55
3430
Кіновиробництво - це один великий феєричний фокус. На доказ пропонуємо вам дізнатися, які ж є фішки в кінематографі, про які навіть не здогадується простий смертний.

Актори, які базікають на тлі головних героїв насправді не розмовляють, а всього лише беззвучно ворушать губами (іноді вимовляють набір цифр 29, 341, 45, 119, 1311, 9, так як він дуже схожий на побутову мову). Все це від того, що будь-який звук буде чути в мікрофоні головних героїв. Тому сидять статисти безшумно, і навіть якщо потрібно поплескати, вони плескають, не з'єднуючи долоні.

Що стосується звуків, тут використовують все, що попадеться під руку. Наприклад, страхітливий вереск у «Володарі кілець» - це звук тертя пластикової тарілки об склянку. А звукорежисери жахів обожнюють овочі (особливо кавун з капустою), так як вони прекрасно замінюють звук розламування костей, протиканія очей і т. д. Не вірите? Погляньте самі.



В остаточний варіант фільму потрапляють далеко не всі зняті за сценарієм сцени. Тому у деяких фільмів існує розширена версія, наприклад «Володар кілець» з важливими сценами для справжніх фанатів триває майже на 3 години довше.

А «чорнова» тривалість «Титаніка» становить майже 5 годин - для театральної версії довелося прибрати масу сцен, де персонажі розкриваються набагато глибше. Наприклад, капітан Сміт кричав в рупор шлюпок повернутися до судна, щоб підібрати більше людей, була сцена з врятованими на «Карпатії» і, звичайно ж, альтернативна кінцівка, яка додає фільму вже якийсь інший присмак. Її ви можете подивитися тут.

Всі бачили загадковий зелений екран зі зйомок фільмів? Це хромакей. Знявши героя на його тлі, можна задати комп'ютеру команду «видалити всі зелені пікселі» і отримати зображення героя окремо. А далі у своєму розпорядженні його на будь-якому фоні, який душа забажає. На зйомках хромакей може бути довільного кольору, але найчастіше використовують зелений, так як цього кольору немає в тоні людської шкіри, через що відокремити його легше. Є такий майстерний процес у «Грі престолів» - у цьому знаменитому відео.



Як знімають дітей у фільмах жахів - цікаве питання. Їм подають все в формі гри: побігати з лялькою, розлити червоний сік, подивитися на дядю і подібне. А в більшості випадків діти і не знають, що вони знімаються в фільмі жахів. На майданчику серед десятків людей нічого страшного не буває, все найстрашніше у вигляді спецефектів і музики додається вже на стадії постпродакшену. Візьмемо Денні Ллойда (хлопчик з «Сяйва» Кубрика): він дізнався, де знявся, лише в 16 років, подивившись повну версію фільму.

Грандіозні замки і міста майбутнього - це не завжди комп'ютерна графіка або справжні декорації. Це великі мініатюри, або «бігіатюри», як називають їх декоратори. 



Постільні сцени психологічно складні для акторів. Для цього їх переносять на кінець зйомок, коли актори вже здружилися. Сцени багато разів репетирують в одязі, мінімізують кількість людей на знімальному майданчику, в крайньому випадку вдаються до допомоги «постільних дублерів» (наприклад, як в «Антихриста» Ларса Фон Трієра).

Знімати дзеркало і уникнути відображення в ньому камери теж складно. Але благо є трюки. Наприклад, знімати під кутом: актор дивиться не на своє відображення, а на відображення камери, чому в кадрі і створюється ілюзія, що він дивиться прямо на себе.

Цікавий спосіб придумав Джеймс Кемерон в своєму другому «Термінаторі». Відображення грали сам Шварценеггер і близнючка Лінди Хемілтон, а персонажів по цей бік - дублер і сама Лінда Хемілтон. Подивіться, ну неможливо ж здогадатися!



Персонажі їдять, а актори в кадрі - ні. Через велику кількість дублів актори не можуть їсти при кожній спробі. Особливо якщо це сцена не легкого перекусу, а конкретної «жратви». Тому зазвичай їжу в кадрі жують, але не ковтають, а її залишки зникають в спеціальних відрах, що стоять поруч з артистами.

Якщо ж потрібно зобразити блювоту, то акторові фіксують збоку спеціальний мішечок з вівсянкою, спагетті або пюре, на який він натискає, активно відіграючи «проблему зі шлунком».

Костюми можуть переходити з фільму в фільм. Наприклад, за визнанням актора Доун Макхарга, костюм, який він носив у «інсургентів», до цього був використаний в «Піратах Карибського моря».

Взагалі костюмери виживають як можуть. Нещодавно художниця по костюмах «Ігри престолів» розповіла, що для мантій Нічного дозору вони закупили безліч дешевих килимів з IKEA. У відповідь магазин навіть випустив жартівливу інструкцію, як перетворити килимок в плащ з серіалу.



Актори не курять справжні сигарети, бо з такою кількістю дублів і сцен вони не дожили б до фіналу. В дію йдуть безнікотинові трав'яні сигарети.

Але бувають випадки, коли актори входять в образ на 100%. Наприклад, на зйомках «зловісних мерців» актори, щоб переконливіше зобразити молодь, накурену марихуаною, накурились по-справжньому. В результаті вони не змогли не те що переконливо знятися, а знятися взагалі. Перестаралися хлопці.

Якщо на екрані сцена з нічною дорогою, зверніть увагу, що асфальт, швидше за все, мокрий. Все тому, що така поверхня, відображаючи світло, створює відмінний контраст.

Щоб над містом згустилися зловісні хмари, використовується спеціальна машина Сloud Tank, яка впорскує в резервуар з водою фарбу або молоко. А якщо між хмар потрібно зобразити літаючу тарілку, туди ж запускають тарілку фрісбі. Подивіться фільми, де саме так і робили, це дуже заворожує.



Епічно водні сцени знімають в спеціальних басейнах, наприклад ось один зі старих радянських басейнів - Кримський штормовий басейн.

А як будували, а потім топили декорації «Титаніка», дивіться тут.

Багато речей насправді не те, чим здаються на перший погляд:

Наркотики - це сухе молоко, вітаміни або цукрова пудра.
Кров - кукурудзяний сироп з харчовим барвником (хоча рецептів багато).
Скло - це цукрове скло або скло з тонкого пластику.
Пиво - яблучний сік.
Міцний алкоголь - оцет.
Лід в склянці - желатин.
Пот - рожева вода або гліцерин.

Сніг у багатьох картинах теж несправжній. У Голлівуді його виробництвом займається компанія Snow Business, яка робить сніг з переробленого паперу. Як його розпилюють спеціальними машинами, можна побачити тут.



І наостанок: головний секрет успіху кіноефектів - їх секретність до прем'єри. Тому на знімальний майданчик заборонено проносити гаджети і робити фотографії. Під час зйомок «Дивергенту» дівчина, яка виклала знімок процесу в соцмережі, була мало того що звільнена зі знімальної групи, так ще й потрапила в чорний список кінокомпаній.

А все тому, що зйомки - це дуже складний і клопіткий процес народження предмета мистецтва. І жартувати з розкриттям всіх карт до народження твору не варто.

А ось багато стандартних кіношних прийомів ви зможете розпізнати вже під час наступного перегляду будь-якого фільму.

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати коментарі

Дивіться також