Відкривай нові таланти

Назад

Конкурс найкращого книжкового дизайну-2018

Новина
12.04.2018, 13:45
2027
2 червня в Україні оберуть найкрасивіші книги року. Конкурс на найкращий книжковий дизайн уже втретє ініціює та проводить Goethe-Institut в Україні разом з VIII міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та культурно-видавничим проектом «Читомо». Підтримку проекту здійснюють Франкфуртський книжковий ярмарок і фонд Buchkunst.

«Ми очікуємо в цьому році багато якісних і цінних книг з естетичним та інновативним оформленням, — говорить директорка Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер. — Ще три роки тому ми тільки мріяли про те, щоб українські книги були виставлені серед найкрасивіших книг світу на Франкфуртському книжовому ярмарку. Я вважаю, що цей конкурс має безпосередній вплив на появу нових амбітних видавництв, мистецькі та новаторські видання яких є важливою альтернативою масовому продукту».
Про подальшу долю книг-переможців розповідає керівниця «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта:

«Восени 2018 року переможців конкурсу на кращий книжковий дизайн покажуть на українському національному стенді у Франкфурті. Потім ці видання ввійдуть до колекції «Найкрасивіші книги світу», яку формує Фонд «Мистецтво книги» та презентує на Лейпцизькому книжковому ярмарку. Приємно, коли книжки, які перемагають у нашому конкурсі, потім відзначають на найважливіших конкурсах світу. Так книжки «Голосно, тихо, пошепки», «Я так бачу» творчої майстерні «Аґрафка» перемогли в номінації нон-фікшн для дітей у BolognaRagazzi 2018 – однієї з найпрестижніших нагород у галузі дитячої літератури в світі. Це свідчить, що ми думаємо і рухаємося в унісон із світом».
До 22 травня українські видавництва можуть подавати на конкурс книжки, створені українськими дизайнерами чи ілюстраторами та надруковані в період з квітня 2017-го по травень 2018-го. До 1 травня книги треба зареєструвати через онлайн-форму. Видання мають подаватися на конкурс вперше. Одне видавництво може подати на конкурс до 5 книжок.

Для участі у конкурсі необхідно:
1. Заповнити Google-форму до 01.05.
2. З 1.05 по 22.05 книги, які братимуть участь у конкурсі, можна заносити або надсилати до бібліотеки Goethe-Institut в Україні (м. Київ, вул. Волоська, 12/4) з маркуванням «Найкращий книжковий дизайн 2018».

Для участі у номінації «Приз читацьких симпатій» необхідно заповнити окрему форму.

Призовий фонд
Goethe-Institut в Україні надає паушальне покриття транспортних витрат для відвідування Франкфуртського книжкового ярмарку для людини, яка зробила найбільший внесок у художнє втілення книжки-переможця (концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн тощо).

Франкфуртський книжковий ярмарок надає 6-денний вхідний квиток на Франкфуртський книжковий ярмарок Business Club Wochenticket (еквівалентною вартістю 1050 євро) для видавця-переможця та вхідний квиток для дизайнера (ілюстратора).

Експертна комісія не приймає на розгляд:
  • видання, відтворені за макетами інших видавництв (придбаних за ліцензією);
  • видання, які містять неліцензійний контент, що суперечить чинному законодавству про авторське право та інтелектуальну власність;
  • видання, що пропагують насильство і жорстокість, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, містять гендерні або інші стереотипи, що принижують честь та гідність будь-якої соціальної групи чи індивідів;
  • видання, опубліковані незареєстрованими видавництвами, та книжки, які вийшли до квітня 2017 року.

Переможці короткого списку зобов’язані надати по 3 примірники своїх видань: один примірник поповнить колекцію найкрасивіших книг під час Франкфуртської книжкової виставки, другий – для конкурсної лінійки фонду Buchkunst, третій – для фонду «Книжкового Арсеналу».

Контактні особи:
Марія Шубчик, Goethe-Institut в Україні, mariia.shubchyk@kiew.goethe.org
Катерина Левченко, «Книжковий Арсенал», katerinalevva@gmail.com,
Ірина Батуревич, «Читомо», ira.chytomo@gmail.com

Сторінка Конкурсу у Facebook.



Тільки авторизовані користувачі можуть залишати коментарі

Дивіться також