Відкривай нові таланти

Назад

Як виникає натхнення? БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

Новина
25.11.2016, 00:29
5384
Натхнення – це справді особливе відчуття/стан людини. Дехто наперекір відмовляється працювати без нього, а дехто навіть не знає що це.
За словником, “натхнення” – це стан людини, що характеризується піднесенням її творчих сил, активізацією всіх психічних процесів.
Неможливо беззаперечно знати “звідки береться натхнення?”, і “що це?”. Очевидно лише те, що воно дарує людям щастя та впевненість в собі.
TalentsCollection опитав різних за сферою діяльності людей і ділиться із вами їхніми суб’єктивними думками.



ЩО ТАКЕ "НАТХНЕННЯ"?

Павло Бєлоусов,  інтернет-підприємець, ЛЬВІВ

Натхнення — це стан твоєї працездатності, який допомагає вирішити майже будь-яку задачу або нестандартним шляхом, або просто швидко та якісно.
Юля Фінковська, поетка, ЛУЦЬК
Для мене натхнення то не лише стан якогось душевного осяяння, а й цілком фізично відчутне явище, коли у передчутті чогось прекрасного затерпають руки, перехоплює подих, лоскоче у сонячному сплетінні і спиною бігають мурахи.
Павло Нестеров, ІТ-спеціаліст, КИЇВ
Непросте питання, бо не всі можуть пояснити це поняття неабстрактно… як і я. Для мене натхнення - це стан тіла і розуму, при якому людина здатна до проявів своїх реальних якостей і рис. Це може бути часом одне із найнеочікуваніших відкриттів самого себе, бо в такі моменті розумієш себе краще, ніж будь-коли. Стан емоційного та фізіологічного піднесення, який спонукає до дій і який дуже залежить від контексту.
Ольга Ровецька, керівник гуртка “Творча майстерня” в БДЮТ, СОКАЛЬ (Львівська обл.)
Говорю дуже суб'єктивно, лише про свої відчуття.
Натхнення - сильне бажання щось робити, найчастіше - потреба творчості. Хоча буває, приходить натхнення помити підлогу :). (Можливо, коли миття підлоги не є виснажливим обов'язком, то стає проявом творчості?... ).
Вадим Захарченко, музикант, учасник гурту “Фіолет”, ЛУЦЬК
Для мене натхнення - це позитивна реакція критиків та фанатів на пісні, над якими ми з хлопцями працюємо у поті чола;) Це подорожі, концерти, зустрічі з цікавими людьми, перегляд чудових кінофільмів чи знайомство з крутою літературою, новою музикою, і безперечно це кохана людина.

ЯК ВИНИКАЄ НАТХНЕННЯ, НА ВАШУ ДУМКУ?

Ольга Ровецька, керівник гуртка “Творча майстерня” в БДЮТ, СОКАЛЬ (Львівська обл.)

Часто натхнення з'являється, коли переглядаю роботи Майстрів. Однак найчастіше, коли виникає потреба. Потреба змушує діяти, а діяти хочеться собі в радість, отже з'являється творчість. Мабуть, натхнення - потік творчої енергії.
Вадим Захарченко, музикант, учасник гурту “Фіолет”, ЛУЦЬК
Як воно виникає і коли саме з’явиться знову ніхто не знає. В мене все приходить в той момент, коли я беру в руки гітару і починаю грати. Мелодії самі знаходять вихід “на волю”, а мені залишається правильно їх оформити і подати під смачним соусом гітарного драйву або або романтично-плаксивого мінору.
Павло Нестеров, ІТ-спеціаліст, КИЇВ
Як виникає натхнення?! Вважаю, що воно є завжди у різних проявах. Просто ми не завжди готові відкласти все і впустити сміливі думки до себе, які в свою чергу починають нарощування внутрішньої мотивації і дій. Ми завжди оточені чимось і будь-що може бути натхненням. Чи то природа, люди, результат праці, чи просто власні думки. Думаю, що людина сама (хоч інколи і несвідомо) визначає що саме буде причиною стану натхнення.
Юля Фінковська, поетка, ЛУЦЬК
Виникає завжди по-різному. Іноді виринає з чогось почутого чи побаченого, іноді зі слів, які здаються мені красивими, а найчастіше надихають конкретні люди. От може така людина просто глянути чи запитати щось буденне, а мене просто накриє натхненням…
Павло Бєлоусов,  інтернет-підприємець, ЛЬВІВ
Натхнення приходить майже нізвідки, але поява обумовлена досвідом, досягненнями та поразками. Іноді — настроєм.
Аліна Йодловська, художниця, ЛУЦЬК
Воно просто з’являється. Людина, яка пише вірші чи малює картини не сідає і не думає: “ось потрібно щось створити”. Ні! Її творчість розквітає коли з’являється натхнення. Мене надихають люди: їхня посмішка, погляд, розмова. Це надихає на створення чогось особливого!
Антоніна Мітлош – кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної психології СНУ ім. Лесі Українки, ЛУЦЬК
У повсякденному житті ми звикли розглядати натхнення як щось таке, чого варто чекати, що має прийти саме по собі, ніби муза. Психологи розглядають натхнення як особливий робочий стан людини, який виникає в процесі пізнання і творення. Цей стан викликає емоційне задоволення. 
Щоб прийшло натхнення варто працювати і зі зусиллями зануритись у предмет проблеми, яка вивчається. Потрібно навчитись у цьому предметі бодай чогось, заглибитись у нього і тоді прийде натхнення. 
Найперше - натхнення, звісно, стосується творчої діяльності і пов’язане з такими явищами як “інсайт” (раптове осяяння), який наступає після тривалого прагнення у докладанні значних зусиль до розв’язання певної проблеми. Але ж творчість (у розумінні - творення нового) проявляється не лише у мистецтві, літературі, науці, а й у побуті (навіть під час приготування господинею нової страви). Тому лежачи на дивані, не варто чекати натхнення. Воно виникає в процесі роботи, задуму, планування. Тож працюйте над собою, творіть, думайте, плануйте і уявляйте, якщо хочете надихнутися!

А як виникає натхнення, на вашу думку? Поділіться своїми думками у коментарях!

МАТЕРІАЛ: Христина Процик
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати коментарі

Дивіться також